HAKKIMIZDA

İnsan Kaynakları

  • Anasayfa
  • Hakkımızda
  • İnsan Kaynakları

KOM-TUR Servis Hizmetleri Ltd.Şti. olarak; İNSAN KAYNAKLARI STRATEJİMİZ

  • En değerli öz kaynağın insan olduğunun bilincinde olma,
  • Şeffaf , objektif ve ilkeli olma,
  • Her zaman , her yerde ulaşılabilir olma,
  • Belirlenmiş ve paylaşılmış sistem ile sorunların önceden tespiti ve çözümü şeklindedir.

İŞE ALIM

Komtur turizmin en değerli öz kaynağı insandır ilkesinden hareketle, insan gücü ihtiyacımızın karşılanmasında yaklaşımımız tüm adaylara eşit fırsat tanımak, tarafsız ve etki altında kalmadan doğru adayı tespit etmektir.

Komtur’a başvurular faks, e-posta yoluyla gerçekleştirilebilir.

Yapılan tüm başvurular İnsan Kaynakları tarafından bilgi bankamıza kaydedilir, ve adaylara 15 gün içinde süreçle ilgili bilgilendirme yapılır.

İşe alımlar; İnsan Kaynakları bölümü tarafından düzenlenen mülakat ve/veya sınav süreçleriyle gerçekleşir. Gereksinim duyulan kadro için öncelikle kariyer planlaması doğrultusunda şirket bünyesindeki çalışanlar araştırılır. Çalışanlar arasında uygun aday bulunamaması durumunda bilgi bankasındaki başvurular incelenir ve göreve uygun adaylar belirlenir.

Belirlenen adaylar ile İnsan Kaynakları Bölümü mülakat sürecini başlatır ve ilk görüşmeyi gerçekleştirir. İlk görüşme sonrası gereksin, duyulan pozisyona uygun olduğu tespit edilen adaylar ikinci, gerekirse üçüncü görüşmelere davet edilir. Yapılan görüşmeler ve yorumlanan Mesleki Kişilik Envanteri sonucu da göz önünde bulundurularak, göreve uygunluğu tespit edilen adaya İnsan Kaynakları Bölümü tarafından teklif gerçekleştirilir.

Yapılan görüşmeler neticesinde göreve kabul edilmeyen diğer adaylara sürecin sonucu ile ilgili olarak 15 gün içinde bilgilendirme yapılır.